Vatra e zjarrit në Grapsh të Dropullit rrezikon tu afrohet banesave/ Policia ndalon qarkullimin, mjetet bllokohen në trafik

vatra e zjarrit ne grapsh te dropullit rrezikon tu afrohet banesave policia ndalon qarkullimin mjetet bllokohen ne trafik
vatra e zjarrit ne grapsh te dropullit rrezikon tu afrohet banesave policia ndalon qarkullimin mjetet bllokohen ne trafik

Një vatër zjarri po rrezikon tu afrohet edhe banesave në fshatin Grapsh në Dropull.

Sipas informacioneve nga gazetarja, Brikena Metaj policia ka marrë masa duke mos hequr as mundësinë  eevakuuimit të banorëve nga shtëpitë e tyre nëse situata nuk do të vihen nën kontroll.

Ndërkohë që është ndaluar gjithashtu edhe qarkullimi në aksin rrugor Gjirokastër-Kakavijë, çka ka sjellë edhe bllokimin e mjeteve në trafik.

Teksa qarkullimi vijon të jetë i rënduar, priten përforcime të efektivëve të Policisë nga forcat e FNSH.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts