Vau i Dejës, mbyllet numërimi/ Fiton kandidati i PS-së me mbi 2000 vota diferencë

Përfundon procesi i numërimit edhe në Vaun e Dejës, ku  janë numëruar 53 kutitë.

Sipas rezultateve paraprake nga KQZ, kandidati i PS Kristian Shkreli ka marrë deri më tani  8359 vota, ose 55.78 %.

Sakaq kandidati i Bashkë Fitojmë, Zef Hila ka marrë 5741 vota ose 38.31%.

Klomentina Drini e PD ka marrë 887 vota ose 5.92 %.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts