Vazhdojnë protestat në Veri/ BE-ja i kërkon Kosovës që të shtensionojë situatën “menjëherë”. Anulohen aktivitetet e “Defender Europe ’23”

Protesta kundër kryetarëve shqiptarë të komunave me shumicë serbe Zveçan, Zubin Potok dhe Leposaviq, u paralajmëruan edhe për sot. Një ditë më herët, ushtarët e KFOR-it u përleshën me protestues serbë që refuzuan t’i binden thirrjes së misionit paqeruajtës për t’u larguar nga hapësira pranë komunës së Zveçanit. Së paku 25 ushtarë të KFOR-it u […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts