Vazhdojnë protestat në veri të Kosovës, kryesisht gra të pranishme, ja si paraqitet situata

Vazhdojnë protestat në veri të Kosovës, teksa situata paraqitet e qetë. Kryesisht në protestë janë duke marrë pjesë gratë, që janë të punësuara në sektorin e edukimit. Serbët lokalë janë duke protestuar rregullisht prej 26 majit në komunat e Zveçanit, Leposaviqit dhe Zubin Potokut, për të kundërshtuar hyrjen e kryetarëve të rinj shqiptarë në ndërtesat […] Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :Bota Sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts