Vdekja e kreut të grupit Wangner, gjendet kutia e zezë e avionit që u rrëzua pranë Moskës, autoritetet ruse nisin hetimet

vdekja e kreut te grupit wangner gjendet kutia e zeze e avionit qe u rrezua prane moskes autoritetet ruse nisin hetimet

Hetuesit rusë kanë gjetur kutinë e zezë të avionit që u rrëzua disa ditë më parë ku humbi jetën edhe kreu i Wagner, Yevgeny Prigozhin, dhe 9 persona të tjerë që ishin në bord.

Sipas autoriteteve trupat e gjetur në vendin e rrëzimit të avionit do t’i nënshtrohen testit për të konfirmuar identitetin e tyre.

Kutitë e zeza përmbajnë sasi të mëdha të të dhënave të fluturimit për t’u analizuar, si dhe regjistrime audio të kabinës.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts