Vdekja e liderit të opozitës ruse, Biden në konferencë nga Shtëpia e Bardhë: Putin përgjegjës! Navalny ishte trim, jo si ai!

vdekja e liderit te opozites ruse biden ne konference nga shtepia e bardhe putin pergjegjes navalny ishte trim jo si ai
vdekja e liderit te opozites ruse biden ne konference nga shtepia e bardhe putin pergjegjes navalny ishte trim jo si ai

Presidenti amerikan Joe Biden ka dalë në një konferencë nga Shtëpia e Bardhë pas vdekjes së Navalny.

“Unë nuk jam i befasuar dhe i indinjuar nga lajmet,” thotë ai.

Biden thotë se ai i rezistoi me guxim dhunës nga regjimi i Putinit, për të cilin u “burgos, u helmua” dhe asgjë nga këto nuk e ndaloi.

Biden lavdëron trimërinë e Navalny, duke thënë se ai mund të kishte jetuar jashtë vendit në mërgim pasi u helmua në 2020, por nuk e bëri.

Ai ishte shumë gjëra që Putini nuk ishte, ishte trim, i përkushtuar dhe besonte se një Rusi për të gjithë ishte një Rusi “për të cilën ia vlente të luftohej”.

“Mos bëni gabim,” shton Biden: Putin është përgjegjës për vdekjen e Navalny.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts