Vdekja misterioze e zv/presidentes së bankës ruse, Kristina u rrëzua nga dritarja e shtëpisë në Moskë

20:21 29/06/2023

Kristina Baikova, zv/presidente e një banke në Rusi, ka humbur jetën në mënyrë misterioze pasi u rrëzua nga dritarja e shtëpisë së saj në Moskë.

28-vjeçarja raportohet se ka qenë në shtëpi me një mikun e saj 34-vjeçar në momentin kur ndohdi ngjarja.

Kristina u rrëzua nga kati i 11 i pallatit dhe humbi jetën në vend.

34-vjeçari i quajtur Andrei i ka thënë policisë ruse se e ftoi 28-vjeçarja në shtëpi për të pirë dhe më pas ajo doli në dritare rreth orës 03:00 të mëngjesit e u rrëzua.

Policia ruse vijon hetimet për ngjarjen.

Vdekje të kësaj natyre sjellin në vëmendje vdekjen e disa zyrtarëve rusë të cilët kanë humbur jetën në mënyrë të pashpjegueshme dhe të papritur pasi kritikuan luftën e Vladimir Putin në Ukrainë. /tvklan.al

Të ngjashmeBurimi informacionit @TvKlan: Lexo me shume ne :bopta sotwww.botasot.al

Spread the love

Similar Posts