Vdes fëmija 2-vjeçar në Perugia, policia arreston nënën hungareze

Një nënë në Itali është arrestuar për vrasjen e djalit të saj 2-vjeçar. Ngjarja e rëndë ndodhi në Perugia. Mediat italiane raportojnë se gruaja, identiteti të cilës nuk bëhet i ditur, e kishte çuar të vdekur djalin e saj të mitur në një supermarket.

Teksa nuk bëhen të ditura rrethanat e ngjarjes, ndaj nënës u caktua masa ‘arrest me burg’ nga zëvendës prokurorja Manuela Comodi pasi kjo e fundit dëgjoi dëshminë e gruas.

Ndërkohë, kjo e fundit nuk ka pranuar akuzat për vrasje, por një thikë është gjetur në çantën e saj. Bëhet fjalë për një 44-vjeçare hungareze, e cila e la djalin e saj në një arkë supermarketi. Djali 2-vjeçar kishte plagë me thikë në gjoks kur u transportua në spital, por mësohet se ishte i pajetë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.