Veliaj në Capitol Hill, takon kreun e shumicës së Senatit Amerikan, Sen Schumer: Krenarë ta kemi mik dhe aleat (fotot)

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj është takuar me senatorin e Nju Jorkut dhe udhëheqësin e shumicës në senat, Chuck Schumer.

88087ee7-79ca-4ca7-86f8-ff8743d199f7

Ai shprehet se vendi ynë është krenar që ai është mik dhe aleat i Shqipërisë.

Veliaj i ka dhuruar senatorit fanellën kombëtare me flamurin shqiptar dhe numrin 10, ku shkruhej Schumer.

745c3cb8-df9c-4deb-8c12-ea1c27b7e78c

“Ishte një nder i madh të takova udhëheqësin e shumicës në Senat në Kapitol Hill. Ai është një golashënues i vërtetë sulmues – numri 10 në futboll – për çështjet e komunitetit, veçanërisht komunitetin shqiptar në shtetin e Nju Jorkut dhe më gjerë! Jemi krenarë që e quajmë mik dhe aleat”, shkruan Veliaj në Twitter.

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *