Vendim i Këshillit të Ministrave/ Akordohen 5 milionë lekë për familjen e efektivit të vrarë Saimir Hoxha

Këshilli i Ministrave ka vendosur sot dhënien e ndihmës financiare në shumën 5 milionë lekë për familjen e efektivit të vrarë në krye të detyrës Saimir Hoxha, i cili u qëllua për vdekje nga i riu Aldi Rama.

rama 2

Ky vendim ishte paralajmëruar më herët, dje dhe sot paradite, nga ministri i Brendshëm Bledi Çuçi. Në vendim thuhet se shuma e akorduar do të përballohet nga fondi rezervë i buxhetit të shtetit.

vendimi 1

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.