Vendimi i GJKKO për Berishën/ “Mund të jetë taktikë mbrojtjeje”, ish presidenti: Nuk më vjen mirë, por ka ardhur koha që…

Ish-presidenti i vendit Bamir Topi nga studio e emisionit “Kjo Javë” në News24, komentoi vendimin e GJKKO-së për ish-kryeministrin Sali Berisha, i cili akuzohet për korrupsion, në lidhje me dosjen ‘Partizani’.

Tipi tha se nuk i vjen mirë për çdo kënd që shkon drejt një akuze, por ka ardhur koha që gjërat të qartësohen.

Në lidhje me mospranimin e Berishës për t’u paraqitur në GJKKO, ish-presidenti tha se kjo mund të jetë një taktikë e mbrojtjes së tij.

[embedded content]

Pjesë nga intervista në studio: 

Si e keni parë zotin Berisha? Ka pasur konferenca dhe deklarata për mediat çdo ditë

Topi: Në rast se nuk shkon në GJKKO është çështja e tij, mund të jetë dhe taktikë e mbrojtjes. Mund të jetë dhe në stereotipin e tij.

Nuk më vjen mirë për askënd që shkon drejt një akuze. Nuk më vjen mirë sigurisht. Por, nga ana tjetër ka ardhur koha që gjërat duhet të qartësohen.

A mendoni se i ka ardhur fundi pandëshkueshme risë?

Topi: Unë mendoj se po!

Besoni për Një institucion të pavarur?

Topi: Institucionin e bëjnë njerëzit. S amë shumë njerëz me personalitet… Unë disa i kam njohur kur kam qenë President. Duke u rritur natyrisht që niset dhe masa kritike. Kur diskutojmë për SPAK nuk themi se janë në perfeksion, por janë ende në fillim.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts