Vendimi i qeverisë dëmton rëndë miliarderin kinez, shënon humbje rreth 27 miliardë dollarë

Themeluesi i Pinduoduo, Colin Huang, ka një bilanc negativ sa i përket humbjeve vjetore. Sipas Bloomberg, ai ka shënuar në vitin e fundit, humbje prej 27 miliardë dollarësh.

Miliarderi kinez, i cili është një nga më të pasurit në botë e ka humbur këtë shifër, pak kohë pasi deklaroi se pasuria e tij ishte 45 miliardë dollarë. Goditja fatale sipas mediave, ka ardhur pas vendimit të qeverisë kineze.

Gjithashtu, nga kjo e ka pësuar edhe themeluesi i Alibaba, Jack Ma, i cili ka shënuar një humbje pej 6.9 miliardë dollarësh.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *