Vendimi i qeverisë për punësim të detyruar, studentët kundërshtojnë pr.ligjin për mjekësinë: Nesër do të jemi protestë

Studentët e mjekësisë kanë paralajmëruar protestë ditën e nesërme. Shkak për këtë është bërë projektligji që pritet të miratohet në korrik, ku thuhet se studentët që nisin këtë vit shkollën për mjekësi, do të duhet të punojnë 5 vite në Shqipëri pasi të kenë përfunduar studimet dhe më pas të pajisen me diplomë.

Studentët e kanë kundërshtuar këtë vendim. Ata bëjnë me doje se protesta do të mbahet ditën e nesërme në orën 10:00 pranë Fakultetit.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts