“Vendosi traun te Rruga e Kombit që shqiptarët të paguajnë për të hyrë në tokën amë” – Tedi Blushi nxjerr videon e Ramës: Ai e urren Kosovën, ndaj mbështet idenë e ndarjes së saj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi ka publikuar një deklaratë të kryeministrit Rama në 2009 për Rrugën e Kombit, i cili në atë kohë thoshte se paratë e përdorura për të ndërtuar atë rrugë duhet të përdoreshin për të tjera investime.

tedi blushi6

Me anë të një postimi në Facebook, Blushi thotë se pasi Rama nuk e ndaloi dot ndërtimin e saj vendosi traun duke detyruar shqiptarët e Kosovës që të paguajnë për të hyrë në tokën amë.

“EDI RAMA E URREN KOSOVËN, ndaj e mbështeti idenë e ndarjes së saj, mohoi publikisht gjenocidin, flet për dy kombe (shqiptar dhe kosovar) dhe përkrah sot “Ballkanin e Hapur””, shkruan Blushi.

Reagimi i Tedi Blushit

Ndiqni shpërthimin publik, me zë dhe figurë, të Edi Ramës në 11 qershor 2009 kundër Rrugës së Kombit dhe Kosovës, kur u deklaronte qytetarëve të Kukësit se paratë duhet të përdoreshin për të tjera vepra dhe investime!

Pasi nuk e ndali dot ndërtimin e saj, Edi Rama u vendosi traun dhe po i detyron shqiptarët e Kosovës të paguajnë lekë për të hyrë në tokën amë, ndonëse e kanë paguar me gjak dhe sakrifica këtë bashkim me Shqipërinë.

EDI RAMA E URREN KOSOVËN, ndaj e mbështeti idenë e ndarjes së saj, mohoi publikisht gjenocidin, flet për dy kombe (shqiptar dhe kosovar) dhe përkrah sot “Ballkanin e Hapur”!

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *