Venecia vendos tarifë për turistët, mundësia e fundit për ta vizituar qytetin falas

Venecia është një nga qytetet më të frekuentuara në botë. Autoritetet atje, po planifikojnë të ndryshojë rregullat për vizitorët pas vitit 2022, duke vendosur një tarifë për hyrjen në qytet.

Qyteti antik italian, është një nga destinacionet turistike të të njohura në të gjithë botën dhe masat për të kontrolluar fluskin e turistëve janë diskutuar prej kohësh.

Duket se tarifat ekstra do të jenë një nga metodat e reduktimit të numrit të lartë të turistëve, por propozimi është ende në diskutim pasi këshilltari i qytetit u shpreh se ka frikë se kjo tarifë do ta kthejë Venecian në një “park me pagesë”.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.