“Vetë i çuat dhe i vratë!”, i riu thirrje kundër Ramës, çfarë ndodhi gjatë homazheve për viktimat e ‘21 Janarit’: Më keni shkatërruar!

vete i cuat dhe i vrate i riu thirrje kunder rames cfare ndodhi gjate homazheve per viktimat e 21 janarit me keni shkaterruar
vete i cuat dhe i vrate i riu thirrje kunder rames cfare ndodhi gjate homazheve per viktimat e 21 janarit me keni shkaterruar

Teksa kryeministri Edi Rama dhe familjarë të 4 viktimave të protestës së dhunshme të 21 janarit vendosën lule dhe bën homazhe në vendin ku ndodhën vrasjet, një i ri ka bërë thirrje kundër qeverisë.

“Vetë i çuat atje, vetë i vrarë”, ishte thirrja e fortë që bëri një i ri, ndërkohë që ai u ndalua nga civilë, të cilët kërkuan shoqërimin e tij.

“Nuk kam bërë gjë. S’kam pse të jap mjetet e identifikimit. Mos më prekni, s’bëra gjë. Më lini të qetë, më ktheni telefonin. Nuk bëra gjë! Nuk bëra asgjë.

[embedded content]

Ju lutem shumë, më keni lënë pa punë, më keni shkatërruar. Më keni lënë pa punë. Më kthe telefonin, se është pronë e imja. Thjesht! Kaq. Më keni lënë pa punë.”, tha i riu, teksa shfaqet në një video të siguruar për BalkanWen nga gazetari Osman Stafa, ku ai shfaqet teksa debaton me punonjësit e sigurisë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts