Vetëm 18 vjeç, futbollisti i Spanjës i mrekullon të gjithë duke vrapuar 61 km në këtë Europian
Ylli i Barcelonës, Pedri po shkëlqen këtë Europian me fanellën e Spanjës duke arritur të behet protagonist absolut.

pedri

Edhe pse nuk realizon gola apo nuk dhuron asist, prania në fushë e Pedrit për iberikët është jetike. 18-vjeçari ka qenë titullar absolut në 5 ndeshje që Spanja ka zhvilluar deri tani, duke vrapuar në total 61 kilometra.

Shifra të frikshme këto për një futbollist të ri i cili ka mesatare vrapimi 12 kilometra për ndeshje. Një e ardhme e ndritur e pret Pedrin së bashku me të dhe Barcelonën.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *