Vetëm Menja me Zhiru risi ndaj Sampdorias, Milani me të njëjtën “fytyrë” të sezonit të kaluar. Ja rreshtimet zyrtare


Milani është e fundit nga skuadra e mëdha që do të zbresë në fushë mbrëmjen e sotme për të luajtur në transfertë përballë Xhenoas. 

sam

Kuqezinjtë vijnë pas një sezoni të gjatë dhe të lodhshëm ku arritën të kualifikoheshin në Ligën e Kampionëve pas 7 vitesh mungesë. Pioli ka zgjedhur formacionin 4-2-3-1 për takimin ndaj xhenovezëve ku në majën e sulmit do të debutojë Olivier Zhiru.

Asnjë ndryshim në radhët e kuqezinjve nga skuadra e vitit të kaluar përveç portierit të ri Manaj e sulmuesit francez. Në mbështetje të Zhiru në sulm do të rreshtohen Leao me Salemakers ndërsa Diaz në rolin e fantazistit.

Nga krahu tjetër, Sampdoria i ka besuar eksperiencës në sulm duke aktivizuar Kualjarelën, Gabiandinin, Kandrevën dhe talentit danez Damsgard.

FORMACIONET ZYRTARE

milani

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *