Vetëm njëra do të kalojë në gjysmëfinale, mësoni formacionet zyrtare të duelit Portugali-Francë

vetem njera do te kaloje ne gjysmefinale mesoni formacionet zyrtare te duelit portugali france


Portugali do të përballet kundër Francës në Hamburg, takim i vlefshëm për raundin çerekfinal të Kampionatit Europian 2024.

Capture

Luzitanët vijnë në këtë sfidë nga një kualifikim i vështirë kundër Sllovenisë, ku u deshën penalltitë për të shpallur fituesin. 30 minuta më shumë në këmbët e futbollistëve mund të jenë vendimtare në aspektin fizik në këtë sfidë që nuk duhet të tolerehot as gabimi më i vogël. Kristiano Ronaldo kërkon akoma golin e parë në këtë Europian dhe ndoshta e ka ruajtur për t’i dhënë një surprizë popullit të tij dhe t’ua bëj nën kampionëve të botës.

“Gjelat” nga ana tjetër arritën të kualifikoheshin duke mundur minimalisht Belgjikën me rezultatin 0-1. Ekipi i Deshmaps ka treguar shenja jo të mira gjatë këtyre ndeshjeve të para, ku mezi kaluan grupin dhe më pas nuk ishin të qartë para portës me belgët. Ata duhet të tregojnë sot se pse quhen si një nga pretendentët për fitimin e trofeut, dhe duhet ta bëjnë këtë gjë përballë një ekipi të “etur” për trofe, siç është Portugalia.

FORMACIONET ZYRTARE

gffhh

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts