“Vetëm vër masa mbrojtëse”/ I lejoi bashkëshortit të përdhunonte gratë ukrainase, Kievi shpall në kërkim ndërkombëtar gruan e ushtarit rus

vetem ver masa mbrojtese i lejoi bashkeshortit te perdhunonte grate ukrainase kievi shpall ne kerkim nderkombetar gruan e ushtarit rus

Në fillimet e luftës bëri bujë një telefonatë e përgjuar mes një ushtari rus dhe bashkëshortes së tij, ku kjo e fundit e lejonte që të përdhunonte gratë ukrainase.

Hetimi zbuloi se Roman Bykovsky, 27 vjeç, dhe gruaja e tij, Olga Bykovskaya, emri i vajzërisë së së cilës është Pinyasovaya, ishin çifti pas telefonatës tronditëse që ngriti frikën për një përdhunim masiv të grave ukrainase nga trupat ruse.

“Po, e lejoj. Vetëm vër masa mbrojtëse”, dëgjohet të thotë rusja mes të qeshurash.

Ndërkohë, Shërbimi i Sigurisë së Ukrainës ka njoftuar se Olga Bykovskaya është shpallur në kërkim ndërkombëtar.

Capture
Capture

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb


Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts