Vetëvendosje marshim në Prishtinë për 8 mars, Albin Kurti: Le ta bëjmë Kosovën më të barabartë

KOSOVA

Ditën e sotme gratë festojnë, por Lëvizja Vetëvendosje në Prishtinë vendosi të marshojë rrugëve të qytetit.

I pranishëm mes marshit ishte dhe Albin Kurti, partia e të cilit do të marrë së shpejti drejtimin e vendit duke krijuar qeverinë bashkë me Lëvizjen e Vjosa Osmanit.

Në një status në FB, Albin Kurti shkruan se Kosova duhet të jetë më e barabartë, dhe lufta për barazo shoqërore të nënkuptojë edhe atë për barazi gjinore.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.