VIDEO- “100 dështimet e Ramës në 8 vjet”/ Basha: Shqipëria ka vdekshmërinë më të lartë të trupës mjekësore nga pandemia

SHPËRNDAJE

Sipas kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, Shqipëria ka numrin më të lartë të mjekëve që kanë humbur jetën nga pandemia.

Në vazhdim të atyre që Basha i quan “100 dështimet e Ramës në 8 vjet”, kreu i PD shtron pyetjen: Si ka qenë vdekshmëria e mjekëve që ka krijuar pandemia në Shqipëri krahasuar me vendet e Evropës?

Dhe Sipas tij, kjo shifër është më e larta. “Shqipëria ka vdekshmërinë më të lartë të trupës mjekësore” thotë Basha.

Ndërkohë kreu i PD, kujton se nga zgjedhjet e 25 prillit kanë mbetur edhe 40 ditë.

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *