VIDEO/ 109-vjetori i Pavarësisë së Shqipërisë, ngrihet flamuri në Vlorë. Kreu i shtetit dhe kryeministri në ceremoni, shoqërohen nga Lindita Nikolla e Dritan Leli

Shqipëria feston sot 109-vjetorin e Pavarësisë. Nën tingujt e himnit kombëtar, në Vlorë, në sheshin e Flamurit u ngrit sot flamuri kuqezi në praninë e personaliteteve të larta të politikës shqiptare.

Të pranishëm në këtë ceremoni ishin Presidenti Ilir Meta, kryeministri i vendit Edi Rama, Kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla dhe kryebashkiaku i qytetit Dritan Leli.

leli rama flmr flm meta rama vlore rama vlore 109 vjet.2jpg 109 vjet

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *