VIDEO/ 11 vite pritje, shikoni momentin kur Interi ngre titullin kampion në qiellin e Milanos


Pritja për tifozët zikaltër merr fund, Interi ngre titullin në qiellin e Milanos, pas plot 11 viteve, i cili është i 19-ti në histori të klubit.

inter

Pas një sezoni të shkëlqyer, skuadra e Kontes ka kurorëzuar në mënyrën më të mirë këtë sezon, duke fituar titullin kampion. Pasi u shpallën kampionë matematikisht para pak kohësh, ditën e sotme, zikaltrit kanë ngritur titullin në “Xhuzepe Meaca”.

Kapiteni Samir Handanoviç ka marrë në duart e tij trofeun dhe ka festuar me pjesën tjetër të skuadrës në qendër të stadiumit.

Për më shumë shikoni videon e mëposhtme:

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.