VIDEO/ 4 ndeshje pa fituar, Romës nuk i bën derman as KumbullaRoma humbi 2-0 në transfertën ndaj Sampdorias, duke konfirmuar krizën që ekipi verdhekuq ndodhet pasi ka 4 ndeshje pa fituar.

romaaaa

Nga një gol për pjesë nga Silva dhe Jankto i dhanë Sampdorias 3 pikë mjaft të rëndësishme.

Mbrojtësi shqiptar Marash Kumbulla e nisi si titullarë ndeshjen, por nuk ishte në formën e tij optimale pasi u rikthye në fushë pas 2 muajsh. Vlen për tu përmendur dhe fati i keq i Romës në këtë ndeshje teksa VAR-i i anuloi një gol në pjesën e dytë sulmuesi spanjoll Majoral ndërsa Dzeko humbi një 11-metërsh në minutën e 72-të të takimit.

Si duket Roma nuk e ka marrë veten nga humbja e thellë 6-2 kundër Mançester Junajtid në Ligën e Europës, teksa verdhkuqtë rrezikojnë tani më dhe pjesëmarrjen në Konferencë Ligë sezonin tjetër.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.