VIDEO/ 7 gola në 4 sfida! Teuta, Vllaznia dhe Kukësi triumfojnë në transfertë. Skënderbeu surprizon Laçin. Ja të gjitha rezultatet


U luajtën në orën 16:00, katër sfidat interesante të javës së 33-të të Kategorisë Superiore, ku u shënuan në total 7 gola. Spikat barazimi pa gola në transfertë i Skënderbeut ndaj Laçit.

kategoria-superiore

Ndërkohë në sfidat e tjera, kryesuesit e Teutës, Vllaznia dhe Kukësi, nuk kanë falur, duke marrë 3 pikë të arta. Vlen të theksohet fakti se me humbjen ndaj verilindorëve, skuadra e Apolonisë ka rënë matematikisht nga Kategoria Superiore.

REZULTATET: 

LAÇI-SKËNDERBEU 0-0

BYLISI-VLLAZNIA 0-1

Avdijaj 38′

KASTRIOTI-TEUTA 1-2

Rezi 71’/ L. Vila 42′, Bregu 54′

APOLONIA-KUKËSI 0-3

Ibraimi 24′ , Dragoshi , Taipi 79′ 

FORMACIONET ZYRTARE

LAÇI-SKËNDERBEU

LAÇI: Sherri; Malota, Ignjatovic, Obanor; Zulfiu, Lushkja, Deliu, Shehu, Musta; Harmon, Mazrekaj, Trajner: Shpëtim Duro.

SKËNDERBEU: Rexhepi, Meksi, Dumfur, Vitija, Sadriu, Zguro, Vangjeli, Mara, Taipi, Berisha, Mensah. Trajner: Migen Memelli.

ske

BYLISI-VLLAZNIA

BYLISI: Qirko, Ymeraliaj, Stojanoviç, Janku, Ndreca, Hadroj, Desançiç, Lorran, Ntephe, Carkanji, AntonI. Trajner: Veljko Dovedan.

VLLAZNIA: Zogoviç, Gurishta, Adili, Shehi, Isaevski, Jonuzi, Krymi, Marku, Imeri, Hoxhaj, Avdijaj. Trajner: Thomas Brdariç.

vll

KASTRIOTI-TEUTA

KASTRIOTI: Hidi; Husein, Çela, Shkalla, Prodani, Nuriu, Okebugu, Moraesh, Rami, Bardhi, Rezi. Trajner: Ramadan Ndreu.

TEUTA: Frashëri, Todorovski, Hoxha, Kuros, Xhekson, Aleksi, Daja, E. Vila, L. Vila, Bregu, Krasniqi. Trajner: Edi Martini.

WhatsApp Image 2021-05-13 at 15.14.23

APOLONIA-KUKËSI

APOLONIA: Harizaj; Asllanaj, Agyare, Sota; Zoga, Smaçi, Shanaj, Mihana, Levendi, Haxhiu, Vasilj. Trajner: Fabrizio Kamarata.

KUKËSI: Xhika, Dragoshi, Bytyçi, Demiri, Kotobelli, Taipi, Limaj, Tsintsadze, Peposhi, Ibraimi, Eze. Trajner: Mirel Josa.

spo

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *