VIDEO/ Aksident masiv në Formula 1, pesë pilotë dalin nga gara


Formula 1 vazhdon sagën e incidenteve teksa në garën e sotme në Hungari 5 pilotë kanë ndërprerë garën si pasojë e përplasjes në xhiron e parë.  

leklerk

Protagonist u bë piloti i Mercedesit, Valteri Botas i cili rrëshkiti duke marrë para Maks Verstapen dhe në po atë kthesë Lens Stroll goditi Çarles Leklerk. Piloti holandez ia doli të hyjë në pistë të vazhdojë garën ndërsa nga gara dolën Stroll, Perez, Norris, Leklerk dhe Botas.

Por piloti i Ferrarit, Leklerk reagoi menjëherë në rrjetet sociale duke e quajtur përplasjen si një lojë boulingu duke marrë komente të shumta pozitive në mbështetje.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *