VIDEO/ Ankth, festë, përsëri ankth! Shihni si e përjetuan mekanikët e Red Bull xhiron historike të Vershtapen

Fitorja në xhiron e fundit e Maks Vershtapen ishte një ndër ngjarjet më historike të Formula 1. Gjermani u shpall kampion bote pasi mundi rivalin e tij Luis Hemilton. Gara në Abu Dabi ishte entuziazmuese deri në fund, sidomos për skuderinë e Red Bull.

skuderia e red bull

Një video e Formula 1 në rrjetin social “Twitter” po bën xhiron e botës. Në të duken mekanikët e Red Bull që po e përjetojnë me shumë pasion xhiron e fundit. Një miks emocionesh midis ankthit dhe festës e bën këtë video një kujtim shumë të bukur për ta.

Fundja ata janë ndër arsyet kryesore të triumfit historik sepse me punën e tyre të palodhur, kanë arritur të krijojnë një “bishë” të vërtetë në pistë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *