VIDEO/ Atalanta i jep leksion futbolli Napolit dhe i bashkohet luftës për titullin kampion

Atalanta ka marrë një fitore spektakolare ndaj Napolit në një ndeshje me shumë emocione. Skuadra e Gasperinit përmbysi rezultatin disa herë dhe në fund ja doli të merrte tre pikët.

 atalan

Atalanta kaloi në avantazh me Malinovskin, por Napoli barazoi në fundin e pjesës së parë me Zielinskin. Në pjesën e dytë Mertens i dha avantazhin vendasve. Begamaskët nuk u dorëzuan dhe përmbysën rezultatin në pak minuta me Demiral dhe Frojler.

Me këtë fitore Atalanta ngjitet në kuotën e 34 pikëve dhe i bashkohet luftës për titullin kampion

 NAPOLI-ATALANTA 2-3

40’Zielinski, 47’Mertens/ 7′ Malinovski, 66′ Demiral, 71’Frojler

FORMACIONET ZYRTARE

napoli

RENDITJA

seri a

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.