VIDEO/ Atalanta nuk di të ndalet, mund Veronën dhe përfshihet në garën për titull

Atalanta po kalon një formë të jashtëzakonshme në kampionat. Skuadra e Gasperinit mundi Veronën në transfertë me rezultatin 1-2.

ATALANTA

Verona gjeti avantazhin me të zakonshmin Simeone, por golat e Mirançuk në pjesën e parë dhe Kopmajners në të dytën përmbysën gjithçka. Berat Gjimshiti luajti titullar përgjatë gjithë ndeshjes duke zhvilluar një paraqitje të mirë.

Me këtë fitore Atalanta parakalon Napolin në renditje dhe shkon në kuotën e 37 pikëve.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.