VIDEO/ Autogol qesharak, Shkodran Mustafi bëhet hit në rrjetet sociale

SHPËRNDAJE

Ekipi i Shalkes po kalon një periudhë ferri në kampionatin gjerman, teksa ndodhen në vend të fundit në kampionat dhe kanë arritur të grumbullojnë vetëm 10 pikë në 25 javë kampionat.

shkodran-mustafi-1

Sot, mbrojtësi shqiptar, Shkodran Mustafi i cili u transferua nga Arsenali tek skuadra e Shalkes sezonin  e shkuar, është bërë protagonist duke shënuar një autogol në portën e tij.

Në përpjekje për të larguar topin nga zona, Mustafi godet topin me kokë topin drejt portës së tij, ku dhe pozicionimi i portierit ishte i gabuar sepse ishte në kundra kohë me topin e goditur nga mbrojtësi shqiptar. Ky moment është shpërndarë me shpejtësi në rrjetet sociale.

PANORAMASPORT.AL

Te lidhuraBurimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.