VIDEO/ Autogoli i vitit në Itali, shihni gafën që i kushtoi rëndë mbrojtësit
Në ndeshjen e kampionatit amator të futbollit italian të Serisë D mes Givixanos dhe Korrexheses, ka ndodhur një autogol që sigurisht mund të marrë “çmimin” si “Autogoli i Vitit”.

bandicam 2021-11-21 11-12-27-490

Gjatë një pakujdesie dhe një pasim te portieri, skuadra vendase e Givixanos e ka pësuar rëndë ku portieri në tentativë për të goditur topin larg, e ka gjuajtur keqazi dhe ai top përfundoi te mbrojtësi Grea i cili ka kërkuar ta largojë menjëherë topin në ajër me këmbë, por e ka dërguar në fundin e rrjetës duke katranosur gjithçka.

Një gafë që me siguri nuk do të harrohet lehtë për ekipin e Givixanos.
BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *