Video/ Avioni me 106 pasagjerë përplaset me pajisjet e pistës, dëmtime serioze në mjetin fluturues

video avioni me 106 pasagjere perplaset me pajisjet e pistes demtime serioze ne mjetin fluturues
video avioni me 106 pasagjere perplaset me pajisjet e pistes demtime serioze ne mjetin fluturues

Një incident që fillimisht ka shkaktuar shqetësim tek pasagjerët ka ndodhur në aeroportin e Beogradit, kur një avion i një kompanie greke është përplasur me pajisjet e pistës.

Në veçanti, një aeroplan grek me 106 pasagjerë në bord pasi goditi pajisjet e pistës dhe pësoi dëmtime serioze pak pasi u ngrit nga kryeqyteti serb, u kthye i sigurt në aeroportin e Beogradit.

Avioni operon nën Marathon Airlines greke, por mban ngjyrat e flamurit serb.

Avioni u ngrit në orën 16:39 me orën lokale të së dielës. Gjatë nisjes, pjesa e majtë e avionit u dëmtua rëndë kur goditi pajisjen e uljes së pistës përballë, e cila ndodhet pranë një autostrade.

Videot dhe fotot e avionit të dëmtuar tregojnë vrimën në trup në bazën e krahut të majtë. Gjithashtu është dëmtuar edhe pjesa e bishtit. Zjarrfikësit spërkatën trupin me shkumë pasi karburanti dukej se po rridhte nga avioni i dëmtuar.

Pasi u përpoq të fitonte lartësinë, avioni u drodh ndërsa hyri në modelin e mbajtjes për rreth një orë përpara se të kthehej i sigurt në aeroportin e Beogradit, raportuan mediat serbe, duke cituar pasagjerët. Pasagjerët janë nxjerrë nga avioni dhe të gjithë janë në gjendje të mirë shëndetësore.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë.
Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne : bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts