VIDEO/ Bajer Leverkusen nuk fal kundër Kaserslauternit, Granit Xhaka i dhuron Kupën “aspirinave”

video bajer leverkusen nuk fal kunder kaserslauternit granit xhaka i dhuron kupen aspirinaveBajer Leverkusen ka triumfuar në finalen e Kupës së Gjermanisë, duke mposhtur skuadrën e Kaiserslautern me rezultatin minimal 1-0.

bandicam-2024-05-25-20-01-49-833

Ishte një eurogol i Granit Xhakës në minutën e 17-të, që i dha fitoren ekipit të Çabi Alonsos, duke koleksionuar trofeun e dytë këtë sezon, pas Bundësligës.

Kjo ishte edhe ndeshja e fundit i një sezoni magjik për Bajer Leverkusenin, ku në më shumë se 50 ndeshje, regjistroi vetëm një humbje të vetme, duke thyer rekorde të shumta dhe dalë jashtë pritshmërive.

REZULTATI | KAISERSLAUTERN-BAJER LEVERKUSEN 0-1

17′ Xhaka

GOLI I XHAKËS 0-1 (VIDEO)

FORMACIONET ZYRTARE:

KAISERSLAUTERN (4-2-3-1): Krahl; Pushaçz, Elvedin, Tomiak, Zimer; Rashl, Kaloç; Redondo, Riter, Zolinski; Hansilik | Trajner: Friedhem Funkel

BAJER LEVERKUSEN (3-4-2-1): Hradecki; Kosounou, Tah, Trapsoba; Frimpong, Andrih, Xhaka, Grimaldo; Hofman, Virc; Shik | Trajner: Çabi Alonso

bandicam-2024-05-25-19-34-45-621

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” <!–

–> © Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts