VIDEO/ Bajerni rikthehet në rrugën e fitoreve, ekipi i Nagelsmanit triumfon me “poker” ndaj kryeqytetasve


Bajerni rikthehet te fitoret, pas dy barazimeve rresht që mori në kampionat, duke mundur me rezultatin e thellë 4-0 Unionin e Berlinit.

bajern

Sfida filloi menjëherë mirë për bavarezët të cilët zhbllokuan takimin që në minutën e 16’ me Koman. Më pas shënuan dhe Nianzou dhe Levandovski, me këtë të fundit që shkoi në kuotën e 31 golavë në kampionat, pas dy të fundit që shënoi në këtë takim.

Bajerni kështu vazhdon të kryesojë Bundesligën, 7 pikë para Dortmundit të vendit të dytë, por që është me një ndeshje më pak.

REZULTATET:

BAJERN MYNIH 4-0 UNION BERLIN

Koman 16’, Nianzou 25’, Levandovski (P) 45’, 47’

GREUTHER FYRTH 0-0 FRAJBURG

HERTHA BERLIN 3-0 HOFENHAJM

Stark 39’, Belfodil 63’, Tusart 74’

MAINC 4-0 ARMINIA BIELEFELD

Burkardt 1’, 75’, Niakhate 65’, Ingvartsen 79’

SHTUTGART 3-2 AUGSBURG

Anton 44’, Marmush 79’, Tiago 85’ / Hahn 6’, Gregoriç 45+1’

RENDITJA:

p[opo

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.