VIDEO/ Bare fiton duelin e shqiptarëve ndaj Muriqit, Espanjoli mund Majorkën në La Liga


Espanjoli mundi me rezultatin minimal 1-0 Majorkën në kampionat, ku nuk munguan emocionet e shumta në këtë sfidë. Ky ishte dhe një duel mes shqiptarësh me Keidi Baren që luante për Espanjolin, ndërsa Vedat Muriqi me Majorkën.

sss

Ishte pikërisht sulmuesi i Kosovës që u afrua golit pas një goditjeje me kokë, por gjuajta u prit nga portieri.

Vendasit gjetën avantazhin në fundin e pjesës së parë pas një kundërsulmi mjaft të bukur me Raul de Tomas që ngriti në këmbë stadiumin.

Keidi Bare u zëvendësua në minutën e 55, ndërsa Vedat Muriqi luajti përgjatë gjithë ndeshjes.

Me këtë rezultat Espanjoli ndodhet në vendin e 11 me 36 pikë ndërsa Majorka në të 17-ën me 26.

ESPANJOL-MAJORKA 1-0

42’de Tomas

Goli i Raul de Tomas

Rasti i Muriqit me kokë

FORMACIONET ZYRTARE:

 asfasdf

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.