VIDEO/ Belgjika zgjohet vetëm në fund, Italia triumfon në finalen e vogël të Ligës së Kombeve
Italia ia ka dalë të triumfojë në finalen e vogël të Ligës së Kombeve duke mundur Belgjikën me rezultatin 2-1.

ZGJIMI

Pjesa e parë u mbyll në barazim 0-0, por pjesa e dytë nisi menjëherë e vrullshme. Mesfushori i Interit,  Nikolo Barela kaloi axurrët në avantazh me një supergol në minutën e 47-të të takimit.

Në minutën e 65-të, Berardi u tregua i saktë nga pika e 11-metërshit duke shënuar dhe të dytin për Italinë. Belgjika u kujtua vetëm në fund me talentin Ketelar që mposhti Donarumën pas një aksioni të nisur nga duart e portierit Kurtua.

Por kaq mjaftoi me Italinë që siguron vendin e tretë të turneut, ndërsa finalja e madhe ndërmjet Francës dhe Spanjës do të luhet mbrëmjen e sotme në orën 20:45.

FT ITALI-BELGJIKË 2-1

Barela 47′, Berardi 65’/ Ketelar 86′

FORMACIONET ZYRTARE

itali belgjike

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.