VIDEO/ Benzema-Mbape, Franca përmbys Spanjën dhe rrëmben Ligën e Kombeve
Franca është shpallur fituese e edicionit të dytë të Ligës së Kombeve duke mposhtur me përmbysje në finalen e madhe Spanjën e Luis Enrikes.

trofeu

SPANJË-FRANCË 1-2

64′ Ojarzabal / 66′ Benzema, 80′ Mbape’ 

Goli i Mbape on Vidnews.

FORMACIONET ZYRTARE

SPANJË- Unai Simon, Aspilikueta, Garsia, Alonso, Laport, Buskets, Gavi, Rodri, Ojarzabal, Sarabia, Ferran Torres, Trajner: L.Enrike 

FRANCË-Loris, Pavard, Varane, Kimpembe, Kunde,  T.Hernandez, Pogba, Tkuameni, Mbape, Benzema, Grizman, Trajner: D.Deshamp

foramcionet

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.