VIDEO/ Berisha refuzon sërish të paraqitet në GJKKO, avokatët e ish-kryeministrit mbërrijnë në gjykatë

video berisha refuzon serish te paraqitet ne gjkko avokatet e ish kryeministrit mberrijne ne gjykate
video berisha refuzon serish te paraqitet ne gjkko avokatet e ish kryeministrit mberrijne ne gjykate

Teksa ish-kryeministri Sali Berisha ka refuzuar sërish të paraqitet në GJKKO për t’u marrë në pyetje, avokatët e tij Genci Gjokutaj dhe Sokol Mengjesi kanë mbërritur pranë ambienteve të gjykatës.

Berisha refuzoi ditën e djeshme të paraqitej në gjykatë për t’u përballur me akuzën e SPAK ndaj tij për korrupsion pasiv, ndërsa duket se ka zgjedhur të bëjë të njëjtën gjë edhe sot.

[embedded content]

Kujtojmë se të hënën Gjokutaj u shpreh se në momentin kur Berisha nuk ka marrë vendim për procesin ligjor ndaj tij, ai nuk është pjesë e procesit.

“Ky është proces i parregullt ligjor. Në momentin kur zoti Berisha nuk ka marrë vendim, nuk është pjesë e procesit. Këtë ngërç procedural duhet ta zgjidhë gjykata. Duhet ta zgjidh organi i procedurës, ata që e bën”, tha ai.

Për t’u bërë pjesë e grupit “Balkanweb” mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb

Burimi informacionit @BalkanWeb: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts