VIDEO/ Brazil i çmendur! Kolumbia në tapet, Kazemiro i jep fitoren dhe kualifikimin “Seleçao”-s në minutën e 100-të


Brazili arrin të korrë një tjetër sukses, kësaj rradhe me përmbysje në Kupën e Amerikës. “Seleçao” arriti të triumfojë ndaj Kolumbisë në një ndeshje që zgjati 100 minuta ku Kazermiro arriti të shënonte pikërisht në atë minutë duke i dhënë fitoren dhe kualifikimin brazilianëve.

BRAZIL 1

Sfidën e hapi kombëtarja kolumbiane me Diaz në minutën e 10′, më pas ndeshja u barazua në minutën e 78′ me Roberto Firminon.

Goli i fitores u firomos nga Kazemiro në të 100 minutë pas një asisti nga Nejmar.

Një ndeshje e çmendur kjo për brazilianët që tashmë e shohin veten të kualifikuar si të parët në grupin B pas tre fitoreve, duke lënë pas Kolumbinë, Perunë, Ekuadorin dhe Venezuelën.

Ndeshjen e ardhshme kombëtarja e “Seleçao”-s, do ta ketë ndaj Ekuadorin në 27 qershor.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *