VIDEO/ Çelsi i frikshëm, Lukaku & CO likuidojnë Arsenalin në derbin e Londrës


Çelsi shkëlqeu dhe në javën e dytë të Premier Ligës duke munduar 0-2 Arsenali në derbin londinez.

lukaku

Shfaqja i takoi Romelu Lukakut të cilit iu deshën vetëm 15 minuta për të gjetur golin e avantazhit pas një aksioni mjaft të bukur nga krahu i djathtë i bluve.

Goli i dytë u realizua po në pjesën e parë, kësaj radhe nga mbrojtësi i krahut Rese Xhemjs i cili finalizoi një kundërsulm të shpejtë të skuadrës së Tuhel. 2 ndeshje, 6 pikë për Çelsin e cila nuk ka ndërmend të ndalet këtë sezon të Premier Ligës duke tentuar të bëhet protagoniste absolute.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *