VIDEO/ Cikalleshi dhuron “show”, bomberi shqiptar realizon gol fantastik me Koniasporin

Vetëm 6 minuta i kanë mjaftuar Sokol Cikalleshi për të tundur rrjetën me fanellën e Koniasporit në sfidën ndaj Goztepes.

Pas asistim të Ulgun, bomberi kavajas, bën gjithçka bukur brenda zonës, teksa duke shmangur disa kundërshtarë, teksa me një gjuajtje diagonal nga krahu i djathtë, ka mposhtur portierin kundërshtar, duke e dërguar topin në cepin e majtë.

Ky ishte goli i dhjetë në kampionat për Cikalleshin, që është padyshim një nga lojtarët më të rëndësishëm të Koniasporit, që udhëheq me rezultatin 1-0. Titullar nga minuta e parë në këtë duel aktivizohen edhe Endri Çekiçi dhe Bytyqi.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.