VIDEO/ Cilësohet si “Nejmari i ri”, Mançester Siti siguron talentin e së ardhmesMançester Siti është afër të mbylljes së marrëveshjes me një ndër talentet më të mëdha në futbollin brazilian,  i cili quhet Kaiki.

talentiii

Kaiki është vetëm 17 vjeç dhe me shumë mundësi do të bashkohet me skuadrën e Sitit në verën e vitit 2022. Aktualisht sulmuesi i ri luan për skuadrën e Flumineses në Serinë A braziliane dhe shumë ekipe evropiane ishin vënë pas tij, por ka qenë Siti, ekipi që ka kënaqur më shumë brazilianët me ofertën e tyre.

Kaiki cilësohet si “Nejmari i ri” në Brazil dhe aftësitë e tij janë të jashtëzakonshme.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.