VIDEO/ CR777, “përbindëshi” Ronaldo nuk di të ndalet. Arrin shifrën e veçantë me golin ndaj Interit






Në ndeshjen Juventus-Inter, ylli portugez Kristiano Ronaldo kaloi bardhezinjtë në avantazh duke shënuar në minutën e 24-të takimit.

roni

Ky ishte një gol historik për sulmuesin, i cili arriti shifrën e 777 realizimeve në karrierë.

Dy javë më pare CR7 theu një rekord tjetër personal duke arritur shifrën e 100 golave me fanellën e Juventusit.

Shifra të frikshme këto për një futbollist, por për një lojtar të kalibrit të Ronaldos goli është jetik.

Penalltia dhe goli i Kristiano Ronaldos ndaj Interit on Vidnews.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.