Video/ Darka me Presidentin Aleksandër Vuçiç, kryeministri Edi Rama mbërrin në Elbasan nën masa të rrepta sigurie

Kryeminisrtri Edi Rama ka mbërritur në Elbasan, aty ku do të zhvillojë një darkë me Presidentin e Serbisë Aleksandër Vuçiç.

Panorama.al ka siguruar pamje teksa shihet eskorta e kryeministrit Rama që mbërrin në qytetin e Elbasanit.

Sipas axhendës të zbardhur dy ditë më parë, Vuçiç pritej të mbërrinte në orën 18:30 në Elbasan, ndërsa në orën 19:00 do të zhvillohet një darkë me delegacionin serb.

Në darkë do të jenë të pranishëm gjithashtu dhe përfaqësuesi i Këshillit Atlantik, Jim O’Brien si dhe Alex Soros, drejtuesi i fondacioni Shoqëri e Hapur.

Pasditen e sotme, ish-kryeministri Sali Berisha ka zhvilluar një protestë me mbështetësit e tij kundër vizitës së Vuçiç në Shqipëri. Gjatë tubimit ka pasur dhe incidente ku disa protestues kanë marrë flamujt serb dhe i kanë djegur.

LEXONI EDHE: AXHENDA/ Sot Vuçiç vjen në Tiranë për “Ballkanin e Hapur”, darka zyrtare në Elbasan! Berisha organizon në orën 16:00 protestë kombëtare, nis nga PD

© Panorama.al Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.