VIDEO/ Debutim prej kampioni për Diego Kostën në Brazil, i mjaftojnë vetëm 26 minuta për të shënuar golin e parë

Ish-sulmuesi i Çelsit dhe Atletiko Madrid, Diego Kosta është bërë protagonist në Brazil dukë shënuar me gjuajtjen e parë në kuadrat në kampionatin brazilian të futbollit.

kosta

32-vjeçari plotësoi një kalim te Atletiko Miniero këtë verë, ndërsa ditën e djeshme e nisi nga stoli sfidën përballë Bragantinos.

Sulmuesi spanjoll u aktivizua në minutën e 60-të të takimit dhe Kostës i mjaftuan vetëm 26 minuta lojë për të gjetur golin e parë me fanellën e Atletiko Minieros duke shënuar golin e barazimit në minutën e 86-të pas një goditje fluturimthi në zonë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *