VIDEO/ Derbi i shqiptarëve në La Liga, në fund Balliu buzëqesh përballë Bares

Rajo Vajekano ka fituar në shtëpi me rezultatin 1-0 ndaj Espanjolit. Në këtë sfidë luajtën dhe dy shqiptarë për skuadrat respektive.

espanjol

Mbrojtësi Ivan Balliu luajti që nga minuta e parë për vendasit duke zhvilluar një paraqitje të mirë. Në krahun tjetër për Espanjolin luajti Keidi Bare. Goli i vetëm i sfidës u shënua nga Kabrera me një autogol në minutën e 54. Derbin e shqiptarëve e fitoi Balliu.

Me këtë triumf Rajo Vajekano shkon në kuotën e 27 pikëve në kampionat. Espanjoli nga ana tjetër mbetet në kuotën e 20 pikëve.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published.