VIDEO/ Dështoi në finalen e Championsit, Edin Terziç jep dorëheqjen nga pankina e Dortmundit

Trajneri Edin Terziç ka dhënë dorëheqjen nga pankina e Borusia Dortmund. 41-vjeçari nuk arriti të fitonte Bundesligën vjet dhe humbi në finalen e Championsit kundër Realit.terzic“E dashur Borusia, edhe pse po më lëndon shumë tani, dua t’ju informoj se nga sot do të largohem nga klubi. Ishte një nder i madh të isha në gjendje ta çoja këtë klub të madh drejt një fitoreje të Kupës DFB dhe së fundmi në një finale të Ligës së Kampioneve. I kërkova përgjegjësve për një bisedë pas finales sonë në Ëembley, sepse pas nëntë vitesh tek Dortmund duke përfshirë gjashtë vjet në ekipin e trajnerëve dhe dy vjet e gjysmë si trajner, kam ndjenjën se rifillimi i ardhshëm do të shoqërohet me një të ri. Kushdo që më njeh e di se gjatë këtij procesi vendimmarrës gjatë javëve të fundit, dy zemra më rrahin në gjoks. Por edhe pas diskutimeve intensive, ndjenja ime themelore nuk ka ndryshuar. Unë gjithmonë i uroj Borusia Dortmundit më të mirat dhe ju them faleminderit dhe lamtumirë”, përfundoi ai.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE “PANORAMA TV” © Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume ne :bota sot www.botasot.al

Spread the love

Similar Posts