VIDEO/ Dhunoi arbitrin dhe e lë pa ndjenja në fushë, lojtari brazilian e pëson rëndë nga autoritetet
Një ngjarje e pakëndshme ka ndodhur në ndeshjen e ligës amatore në Brazil ku lojtari i skuadrës së Sao Paulos, Uilliam Ribeiro ka dhunuar me forcë arbitrin kryesor të ndeshjes ku Sao Paulo po luante ndaj Guaranit.

DHUNE

E gjitha kjo ndodhi në formë proteste ku ai goditi arbitrin me dhunë.

Pas kësaj ngjarje arbitri i takimit u transportua menjëherë në spital për të marrë ndihmën e parë, dhe lojtari u arrestua nga forcat policore.

Kjo ndeshje u shty për shkak të kësaj ngjarje dhe ende nuk ka një datë se kur mund të riluhet sërish.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *