VIDEO/ Djali i Igli Tares në gjurmët e të atit, protagonist me gol me të rinjtë e Lacios
Djali i Igli Tare, Etien Tare po ndjek gjurmët e të atit. 18-vjeçari aktivizohet rregullisht te moshat e Lacios teksa nuk nguron të bëjë dhe protagonistin.

bandicam 2021-10-30 22-32-08-734

Ditën e sotme, Etieni ka realizuar në fitoren e thellë 1-4 të Lacios ndaj rivalëve të Askolit në sfidën e luajtur për kampionatin Primavera 2.

18-vjeçari shënoi si një sulmues race para portës duke përdorur shtatlartësinë e tij më së miri. Kjo është ndeshja e 6 e Etienit me lacialët ku ka shënuar plot 3 gola dhe ka dhënë 2 asist.

Shqiptari kërkon të ndjekë hapat e të atit që për Kombëtaren është një ndër lojtarët më të mirë që është aktivizuar ndonjëherë.

PANORAMASPORT.AL

© Panorama.al

Te lidhura

Burimi informacionit @Panorama.al: Lexo me shume: botasot.al

Spread the love

Similar Posts

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *